godło
Herb Dęblin

PROGRAM „AKTYWNA TABLICA” W LO

Od stycznia2021r. Liceum Ogólnokształcące w Dęblinie bierze udział w rządowym programie rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych w ramach Programu „Aktywna tablica”.

Nasza szkoła otrzymała sprzęt elektroniczny – laptopy, które mają służyć do realizacji założeń Nowej Podstawy Programowej kształcenia ogólnego w wykorzystaniu TIK. Celem tego rządowego programu w latach 2020-24 jest rozwijanie umiejętności informatycznych uczniów oraz nauczycieli. Jest to ważne zadanie szkoły, gdyż polega na wdrożeniu uczniów do uczestnictwa w społeczeństwie informacyjnym i świecie cyfrowym.
Nauczyciele naszej szkoły w ramach wymiany doświadczeń TIK dzielą się materiałami dydaktycznymi ( scenariusze lekcji, karty pracy, referaty, prezentacje). W ramach doskonalenia pedagodzy LO uczestniczą w różnychwebinariach ispotkaniachonline.
W dobie zdalnej edukacji sprzęt zakupiony dla szkół z programu „Aktywna tablica” jest niewątpliwie pomocą w kształceniu zdalnym i pozwala na uatrakcyjnienie zajęć.

ZSO

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.