godło
Herb Dęblin

Liceum Ogólnokształcące im. 15. Pułku Piechoty „Wilków” -BRĄZOWĄ SZKOŁĄ według rankingu „Perspektyw”

Jesteśmy ogromnie dumni, iż nasza szkoła po rocznej przerwie ponownie figuruje w rankingu Perspektyw 2018r. W XX jubileuszowej edycji otrzymaliśmy tytuł „ BRĄZOWEJ SZKOŁY”. Wyniki tego rankingu mają ogromny wpływ na decyzje uczniów, którzy kierują się nim, przy wyborze odpowiedniej dla siebie szkoły.
Kapituła tworząca ranking składa się z: przewodniczących Komitetów Olimpiad Przedmiotowych, dyrektorów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych oraz członków Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Metodologia rankingu opiera się na następujących kryteriach: 25% - wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, 45% wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (zdawanych na poziomie rozszerzonym) i 30% sukcesy w olimpiadach.
W rankingu ogólnopolskim zajmujemy 893 miejsce, zaś w województwie jesteśmy na 50 miejscu (na Lubelszczyźnie jest ponad 200 liceów ogólnokształcących). Kierując się kryteriami wyboru szkoły należy pamiętać nie tylko o tym prestiżowym tytule, ale również mieć na uwadze przygotowanie do egzaminu maturalnego, gdyż jest on przepustką na studia. Tegorocznym maturzystom życzymy sukcesów na egzaminie dojrzałości, zaś uczniów klas ósmych szkoły podstawowej i trzecioklasistów z gimnazjów zachęcamy do podjęcia nauki w naszym liceum.


Monika Busz

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.