godło
Herb Dęblin

SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM

Jak przygotować się do matury, dostać się na wymarzone studia i osiągnąć sukces? Na te i inne pytania odpowiedział tegorocznym maturzystom pan Łukasz Kurowski - absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Dęblinie. Nasz gość niedawno obronił doktorat na SGH - najstarszej uczelni ekonomicznej w Polsce.


25 października 2019 roku nasze liceum odwiedził specjalny gość, który postanowił podzielić się z uczniami swoimi doświadczeniami i refleksjami na temat życia studenckiego oraz zalet kariery naukowej. Pan Łukasz Kurowski opowiedział uczniom klasy 3 ab liceum o swojej drodze do kariery i udowodnił na własnym przykładzie, że dzięki ciężkiej pracy oraz determinacji można sprawić, iż świat stoi otworem i nie ma rzeczy niemożliwych. Uczniowie chętnie zadawali pytania, by dowiedzieć się, jak wygląda życie w dużym mieście, czym różni się nauka w liceum od tej na studiach i jak dostać się na tak prestiżową uczelnię, jaką jest Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Rozmowa ta, na pewno zachęciła część uczniów do wyboru takiej ścieżki i ułatwiła podjęcie decyzji o swojej przyszłości po maturze.
Po spotkaniu, tegoroczni maturzyści zrobili sobie na pamiątkowe zdjęcie z panem doktorem oraz serdecznie podziękowali Mu za poświęcony czas. Mamy nadzieję, że w przyszłości ktoś z nas również będzie mógł powrócić do murów naszej szkoły i podzielić się swoimi sukcesami.


Marika Gutkowska

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.