godło
Herb Dęblin

Wizyta w Pałacu Prezydenckim

Emilia Ciucias- uczennica klasy II b LO w Dęblinie (która zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Mistrzowie i Patrioci”) oraz Pani Tamara Czyż-Kąsek (nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie) zostały zaproszone do Pałacu Prezydenckiego 10 grudnia, aby odebrać nagrodę i gratulacje.

Uroczystości odbyły się w pięknej, reprezentacyjnej sali wypełnionej podekscytowanymi uczniami i ich nauczycielami. Organizatorzy konkursu uhonorowali bowiem nie tylko laureatów, ale również 62 osoby wyróżnione ( uczestników konkursów było 1200).
Punktualnie o godzinie 14:00 do sali wszedł Prezydent RP Andrzej Duda, który bardzo ciepło przywitał się z uczestnikami. Następnie mistrz ceremonii zapraszał nagrodzonych uczniów i ich nauczycieli do wystąpienia. Pan Prezydent osobiście gratulował każdemu z osobna- uczniowi i opiekunowi.
To ogromne przeżycie stanąć w blasku fleszy przy Prezydencie PR i uścisnąć jego dłoń. Jednak najbardziej wzruszającym momentem -dla mnie, długoletniej nauczycielki ZSO - była chwila, kiedy w Sali Pałacu Prezydenckiego, wśród tak ważnych oficjeli i ludzi, którzy przybyli z różnych stron Polski, wybrzmiała nazwa naszej szkoły- ZSO w Dęblinie im. 15 Pułku Piechoty „Wilków” . Byłam wtedy niezmiernie dumna, że jestem pracownikiem tej instytucji, na której sukcesy pracujemy my wszyscy- nauczyciele i uczniowie. To wielkie wyróżnienie dodaje splendoru nie tylko całej społeczności ZSO, ale również naszemu miastu.
Uroczystość wręczania nagród trwała bardzo długo, ponieważ wyczytywani i nagradzani byliśmy indywidualnie. Po części oficjalnej Pan Prezydent rozpoczął rozmowę z młodzieżą, która przebiegała w miłej, luźnej atmosferze. Pan Andrzej Duda był czarującym gospodarzem. Na koniec zrobiliśmy sobie zdjęcia grupowe z Głową Państwa i udaliśmy się na obiad do Ogrodu Zimowego w Pałacu.
Muszę przyznać, że czuliśmy się niezwykle, ponieważ przyjęto nas z wielkimi honorami. Ten dzień zapadnie nam na długo w pamięci- w końcu nie co dzień bywa się gościem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.


Tamara Czyż-Kąsek

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.