godło
Herb Dęblin

Akcje Misyjne

Z dniem 30 listopada zakończyliśmy trwające w naszej szkole od początku października różne działania wspierające misje. W sposób szczególny otoczyliśmy modlitwą różańcową naszych małych rówieśników z całego świata w miesiącu październiku.

19 października podczas akcji „Milion dzieci modli się na różańcu, z naszymi uczniami na całym świecie modliło się wtedy 509428 dzieci. Z kolei uczniowie ze szkolnego Koła Misyjnego modlili się i prowadzili modlitwę różańcową w kościele Chrystusa Miłosiernego w ramach trwającego w dniach 18 – 24 października 2020 r.Tygodnia Misyjnego, który rozpoczął 94. Światowy Dzień Misyjny, zwany popularnie Niedzielą Misyjną, będący dniem solidarności w modlitwie i pomocy materialnej misjom. Odbywał się on pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy „0a” wykonali pracę plastyczną, wyklejając dziesiątek różańca z kuleczek.
Przez cały listopad, pomimo utrudnień z powodu pandemii Covid -19 zbieraliśmy potrzebne środki chemiczne i artykuły szkolne przeznaczone dla dzieci z krajów misyjnych. Udało nam się zebrać prawie 40 kg potrzebnych produktów. Ogromne wyrazy podziękowania należą się w sposób szczególny dzieciom i rodzicom z klas 1-3, spośród których w większości zostały one zebrane.
Za piękny dar modlitwy i pomocy materialnej wszystkim gorąco dziękuję.


Małgorzata Sadło

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.