godło
Herb Dęblin

15 –lecie 1DDH „Parasol”

26 października 2019r. odbyła się uroczystość z okazji piętnastolecia działalności Pierwszej Dęblińskiej Drużyny Harcerzy "Parasol" Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. W tym szczególnym dniu zaszczycili nas swą obecnością: Burmistrz Miasta Dęblin - p. Beata Siedlecka, dyrektorzy dęblińskich szkół i proboszczowie parafii, z którymi drużyna współpracuje oraz reprezentacje harcerzy z całego województwa lubelskiego

.
Program uroczystości rozpoczęła o godzinie 13:00 gra miejska Śladami 1DDH „Parasol", w której wzięli udział mieszkańcy naszego miasta oraz przybyli do Dęblina zaproszeni harcerze i harcerki. Następnym punktem obchodów była Msza Święta o godzinie 16:00 w kościele pw. Piusa V. Po mszy o godzinie 17:00 w dolnym kościele odbyła się prezentacja dla zaproszonych gości na temat działalności, osiągnięć i akcji naszej drużyny.
Dzięki uprzejmości pani dyrektor Joanny Pardo gościliśmy w sali gimnastycznej ZSO, gdzie wspólnie zasiedliśmy w kręgu przy harcerskim "świeczysku". Warto podkreślić, że nasza drużyna efektywnie współpracuje z dęblińskim ogólniakiem od wielu lat.
Uwieńczeniem jubileuszu była wspólna zabawa przy muzyce.


Drużynowy 1DDH Parasol - J. Joński

BIP

MEN

Please publish modules in offcanvas position.